Születésének 90. évfordulója alkalmából Nagy László mellszobrát avatták fel a Szófiai Magyar Intézetben, valamint Smolyan városában, amelynek a költő is díszpolgára. Az ünnepi eseményre a Balassi Bálint Intézet és Smolyan meghívására, a testvérvárosi program keretében utazott Bulgáriába a kispesti delegáció.
A néhány napos Bulgária látogatásra Csubrikova Krisztina népdalénekes, Vinczek György alpolgármester, Bernát Péter kabinetfőnök, Tütünkov Jordán, a Kispesti Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat elnöke kapott meghívást október első napjaiban. A kispesti delegációt Smolyan megbízott polgármestere, Mariana Cekova fogadta és kalauzolta.
Smolyan díszpolgára, Nagy László, akit helybéliek a rhodopei magyarnak is neveznek, óriási tiszteletnek örvend a városban, hiszen 1949-51 közötti kétéves bulgáriai ösztöndíja lejárta után is minden évben ellátogatott Smolyanba. Ezért született meg a smolyaniak fejében a gondolat, hogy mellszobrot állítanak a magyar költő emlékére.
Az ünnepélyes szoboravatón, amelyen a testvérvárosi program keretében a kispesti delegáció is részt vett a Magyar Írószövetség nevében Szentmártoni János, a Bolgár Írószövetség nevében pedig Bojan Angelov mondott köszöntő beszédet a Smolyani Kulturális Központ-Városi Könyvtár előtti téren. A szoboravatás után megnyitották a Nagy László emlékére rendezett kiállítást és bemutatták a költő Műveld a csodát, ne magyarázd című bolgárra fordított verseskötetét.
A testvérvárosi látogatás záró momentumaként a smolyaniak a napokban tíz kiló vetőmag-babot és csaknem 1000 palántának megfelelő paradicsommagot küldtek a négy kispesti közösségi kert kertészeinek. A vetőmagokat Gajda Péter polgármester átadta Bán Zoltánnak, a Közpark Kft. vezetőjének; a szakemberek tavasszal palántákat nevelnek belőlük, majd elosztják a kertek között.
Smolyan Bulgária déli részén a Rhodope-hegységben fekszik a görög határ közelében. A város a tartomány adminisztratív, ipari és turisztikai központja is egyben. Híres a környéken található síparadicsomokról. A város nevét a 7. században letelepedett smolyani törzsről kapta. A mai város 1960-ban jött létre három település, Ustovo, Raykovo és Ezerovo egyesüléséből. Kispest és Smolyan között 2004-ben indult útjára az együttműködés, és ezzel párhuzamosan bolgár nemzetiségi önkormányzat is szoros kapcsolatot ápol Smolyannal. (forras: Kispest.hu)